Fragment ekspozycjiKażdy komputer prezentowany w naszym Muzeum ma jakąś historię - czasem zaskakującą, czasem prostą, a czasem zagmatwaną. Niektóre z nich ratowaliśmy przed całkowitym zniszczeniem, niemal w ostatniej chwili. Niektóre wymagały długich i żmudnych poszukiwań, odwagi oraz cierpliwości. Czasami miały swą cenę, więc trzeba było "wysupłać zaskórniaki".

Na szczęście jest też wielu Ludzi dobrej woli, którzy podarowali nam czasem wręcz unikatowe eksponaty. Dziękujemy Wam z całego serca! Cieszymy się, czynnie przyczyniacie się do ratowania Zabytków Informatycznych.

Nie zapominajmy również o  eksponatach posiadających "nieziemską" wagę i ogromne gabaryty, których transport wyciskał ostanie krople potu z naszych wolontariuszy.

W rubryce „Nasze zbiory” prezentujemy cząstkę tego, co posiada Muzeum Historii Komputerów i Informatyki. Eksponaty przedstawiamy z premedytacją nieco wybiórczo, zachęcając Was do odwiedzenia „żywej i pełnej ekspozycji”. 

Historia Komputerów i Informatyki to bogactwo wiedzy, w którą warto się zagłębić. Odwiedzając nas możesz przenieść się w czasie i zobaczyć, uruchomić, popracować (a może pograć) na starym sprzęcie.

Serdecznie zapraszamy do naszego Muzeum !!!

Poniżej kilka przykładowych pozycji z naszych zbiorów.

do góry