Operacja Thanasis - cz. 4

11 Stycznia 2018

Rozpoczęcie prac związanych z oczyszczeniem i uruchomieniem czytnika CDT 325 v2

Prace te prowadzone są równolegle z pracami związanymi z jednostką centralną i innymi urządzeniami.

Czytnik Dziurkarka TaśmyPonieważ  niezbędnym urządzeniem do uruchomienia testów JC 1305 będzie czytnik taśmy papierowej, przystąpiono do prac nad pełnym uruchomieniem stacji CDT 325 v2  z 1983 roku, o numerze 53.   Jest to zmodernizowany w wersji drugiej Czytnik Dziurkarka Taśmy, który był produkowany od roku 1974. Urządzenie, które poddane zostało pracom restauratorskim, wyposażone jest w czytnik taśmy produkcji MERA-KFAP oraz Dziurkarkę MERA- ELZAB DT-105s,  interfejsy sterujące do każdego z tych urządzeń oraz zasilacz z licznikami czasu pracy.

Tabliczka znamionowa - Czytnik Dziurkarka Taśmy

CDT 325 v2 posiada uchylne pokrywy nad każdym z urządzeń, pierwotnie oprawione plexi. Niestety pokrywy nie dotrwały w oryginale do czasu przejęcia sprzętu przez Muzeum. Podjęto działania przywracające pierwotną formę osłon.

osłony

Czytnik, oraz perforator zostały zdemontowane do gruntownego przeglądu i usunięcia usterek. Jednocześnie przystąpiono do demontażu sterowników z interfejsami oraz głównego bloku zasilania, celem przeglądu, czyszczenia i usunięcia ewentualnych usterek.

Po gruntownym oczyszczeniu ramy urządzenia, filtrów oraz uzupełnieniu braków w panelach sterujących, przystąpiono do przeglądu sterowników z interfejsami odpowiednio do perforatora jak i czytnika. Tym samym czynnościom poddano blok zasilania wraz z licznikami czasu pracy.

Urządzenie stacja CDT 325 v2, poza czytnikiem i dziurkarką, posiada jeszcze jedno urządzenie w zestawie. Jest to elektryczna nawijarka taśmy papierowej. Także i ten podzespół poddano przeglądowi i czyszczeniu.

Czytnik miał uszkodzony silnik. Wymieniono na inny, odkupiony ze złomu w stanie idealnym . A więc... Udało się przwrócić do życia naszą maszynę czytającą.
Odebraliśmy także dorobione z plexi "szklenia" do uchylnych osłon zewnętrznych urządzenia, które czekają (już po przymiarce) na montaż.

Urządzenie poskładane i gotowe do testów i prac uruchomieniowych.

CDN....

Podobne wiadomości:

do góry