Pierwsza polska gra na komputery odtworzona!!!

29 Października 2022
Gra Marienbadzka została odtworzona. Pierwsza polska gra na komputery odtworzona!!!
Dzięki pracy naszego zespołu oraz (szczególnie) naszego wolontariusza Marcina Bulandry, napisana w 1962 roku przez Witolda Podgórkiego pierwsza polska gra komputerowa (pierwotnie napisana na komputer ODRA 1003), jest dostępna w naszym muzeum.
Od momentu jej ukazania się właśnie mija 60 lat.
Dostojna jubilatka, dostępna jest podczas sobotnich zwiedzań naszego muzeum. Grający poczują dawny klimat i wcielą się w rolę gracza z początku lat 60 tych ubiegłego wieku
Zapraszamy także do zapoznania się z materiałem, który opowiada prawdziwą historię jej powstania oraz prezentuje w jaki sposób grało się w tę grę, jeśli miało się w tamtych casach dostęp do komputera!!!
My gramy na komputerze ODRA 1305 - czyli ostatniej maszynie z serii słynnych komputerów rodem z ELWRO.
Materiał filmowy dostępony pod linkiem: