W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim przyjaciołom, poświecającym MHKI swój cenny czas. To dzięki Waszej pracy Muzeum rozwija się i stale poprawia jakość swojej ekspozycji. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni.
Niech moc procesorów będzie z Wami !!! 

Ty też dołącz do nas i zostań wolontariuszem w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki i sprawdź czy odnajdziesz się w archiwalnej informatyce. Tylko u nas możesz obcować z techniką, która była najnowocześniejsza w pierwszych latach rozwoju ery komputerów.

Jako wolontariusz możesz zdobyć u nas niezbędne doświadczenie i umiejętności, przydatne i doceniane w dalszej karierze. Możesz łączyć swoją pasję informatyczną z pracą i nauką, poprzez obcowanie z zabytkowymi komputerami i osobami, które podzielają Twoje zainteresowania.

Zostań wolontariuszem już dziś!

Wybierz Swój zakres zadań

 • Ekspozycja:
  Praca na ekspozycji daje Ci możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwiedzającymi, więc tutaj ćwiczysz relacje interpersonalne. Co ważne, nasi odwiedzający, to ludzie z różnych stron świata, więc możesz szlifować swój język obcy. Niezwykłą zaletą tego rodzaju wolontariatu jest możliwość podróży z ekspozycjami po całej Polsce lub nawet po świecie.
 • Dydaktyka:
  Jeżeli doceniasz kontakt z dziećmi oraz potrafisz opiekować się najmłodszymi to sprawdzisz się w dydaktyce. Praca w tej sekcji polega na organizowaniu najciekawszych zajęć dla dzieci, na podstawie systemu dydaktycznego zatwierdzonego przez Dyrekcję Muzeum. Osoby z większym doświadczeniem i predyspozycjami mogą poprowadzić lekcje muzealne.
 • Inwentaryzacja i konserwacja:
  Jeżeli jesteś pasjonatem techniki, znasz się na tym, jesteś cierpliwy i dokładny, a może masz smykałkę do elektroniki, to wiesz już, że twoim przeznaczeniem jest opieka nad naszymi zbiorami. Największym wyzwaniem jest doprowadzanie starego grata do stanu używalności.
 • Promocja:
  Jesteś pełen pasji tworzenia i wymyślania, masz wolną duszę i wiesz jak możesz nam pomóc w rozwoju Muzeum i np. pozyskiwaniu nowych zbiorów? Wolontariat w dziale promocji Muzeum Historii Komputerów i Informatyki, to Twoje przeznaczenie.

Zapraszamy do współpracy
Zespół Muzeum Historii Komputerów i Informatyki 

do góry