Drodzy kolekcjonerzy i pasjonaci zabytków informatyki!

Wszyscy dobrze to znamy - stare komputery to coś co nas wzrusza i przywraca do życia :)

Przekazany do muzeumJest nas wielu "zakręconych" - wystarczy poszukać w Internecie. Ale czym są nasze kolekcje jeśli podziwiamy je sami lub w niewielkim gronie znajomych?

Muzeum stwarza nam wszystkim większe możliwości oraz szanse na własny kąt z zabytkami, prezentowanymi szerszym kręgom zainteresowanych. Wasze zbiory będą miały szanse ujrzeć światło dzienne i zostać zaprezentowane publicznie.

Mamy niezwykłą szansę aby wspólnie zbudować coś co pozostanie dla młodszych pokoleń, a jednocześnie będzie uczyć, bawić i wychowywać.

Uczymy bawimy wychowujemy - Muzeum Komputerów Katowice

Zapraszamy wszystkich pasjonatów i kolekcjonerów do kontaktu z Muzeum. Pomóżcie nam stworzyć jedno duże centrum muzealne, połączone z laboratorium, interaktywnie prezentujące historię informatyki.

Praktyka działania muzeum pokazuje także, że w wielu Instytucjach i Firmach nadal można znaleźć unikatowe perełki techniki informatycznej. Często sprzęt ten, oprogramowanie czy dokumentacja (już dawno nie używane) trafiają na najdalsze półki magazynów. Dlatego wszystkie Firmy, Instytucje i Organizacje zapraszamy do kontaktu z Muzeum. Może uda nam się wspólnie uratować coś ciekawego?

Zapraszamy do współpracy z MHKI

Kliknij tutaj i wypełnij formularz przekazania sprzętu komputerowego dla Muzeum Historii Komputerów lub wyślij maila na adres

Dzieci w Muzeum Komputerów

do góry