Zapraszamy na kurs przewodników po muzeum

8 Lutego 2023

Muzeum Historii Komputerów i Informatyki ogłasza kolejny nabór na przewodników po MHKI

Interesują Cię stare komputery? Lubisz rozmawiać o historii techniki? To jest propozycja dla Ciebie !

Zapraszamy do udziału w kursie na przewodnika po Muzeum Historii Komputerów i Informatyki.

Poszukujemy osób wygadanych, otwartych i uśmiechniętych, gotowych do pracy w różnych terminach, również w weekendy. Oczekujemy wysokiej kultury osobistej. Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Wypełniony Formularz zgłoszeniowy (wg wzoru na końcu wiadomości) prosimy przesłać na adres:

Termin nadsyłania zgłoszeń to 28.02.2023.

Muzeum zastrzega sobie kontakt tylko z wybranymi kandydatami. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w dniach 01.03-10.03.2023, w uzgodnionych indywidualnie terminach.

Kurs na przewodnika MHKI jest kursem bezpłatnym. Zajęcia odbywać się będą na terenie ekspozycji MHKI w Katowicach (budynek przy pl. Sejmu Śląskiego 2 wejście od ul. Sienkiewicza 28).

Program kursu zrealizowany zostanie w formie 4 spotkań (po ok. 3 godz.), obejmujących:

1. Zajęcia teoretyczne w zakresie:
    1. Krótka historia informatyki (terminologia, literatura itp.)
    2. Historia sprzętu, stanowiącego ekspozycję MHKI.
    3. Najcenniejsze zabytki w ekspozycji.
    4. Prawne aspekty wykonywania usługi przewodnickiej.
  2. Zajęcia praktyczne:
    1. Ćwiczenia z omawiania wystaw,
    2. Hospitacja grupy wycieczkowej, prowadzonej przez jednego z założycieli MHKI.

Kurs kończy się egzaminem praktycznym - oprowadzanie po ekspozycji MHKI. Pozytywna ocena z egzaminu upoważnia kandydata do otrzymania Certyfikatu Przewodnika MHKI.

Termin pierwszego z serii spotkań planowany jest ok. 13.03.2023. Kolejne terminy uzgodnione zostaną z grupą w trybie roboczym. Część praktyczna obejmie hospitacje wycieczek, prowadzonych przed doświadczonych przewodników (terminy ustalane indywidualnie).

Osobom, które otrzymają Certyfikat Przewodnika MHKI, oferujemy:

1. umowę zlecenie i atrakcyjne wynagrodzenie,
  2. certyfikat przewodnika MHKI na okres 2 lat,
  3. elastyczny grafik, wg uzgodnień indywidualnych,
  4. pracę w zgranym zespole,
  5. udział w ciekawych przedsięwzięciach, związanych z branżą gier i historii komputerów.

Od osoby zaakceptowanej wymagane będzie zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o przydatności do wykonywania obowiązków przewodnika oraz oświadczenie, że osoba nie była karana za przestępstwa umyślne lub inne popełnione w związku z wykonywaniem zadań przewodnika turystycznego.

Załączniki do pobrania:

Kategoria: Powiązane pliki [2]