Noc Muzeów 2014!!

5 Maja 2014

Zbliża się kolejna edycja Nocy Muzeów. Także w tym roku serdecznie zapraszamy wszystkoch zainteresowanych.

Każdy odwiedzający, zasiadając za sterami ponad 300 maszyn i 30 symulatorów, będzie miał okazję wcielić się w rolę pilota lub kapitana. Prezentowana historia symulatorów wojskowych, przygotowana na podstawie gier związanych z tematyką militarną, pozwoli zapoznać się z dawną i obecną technologią szkolenia wojsk lądowych i lotnictwa. Dodatkową atrakcją, będzie możliwość wypróbowania swoich sił w tworzeniu własnej (8-bitowej) gry militarnej. Specjalnie przygotowana części ekspozycji (dawny sztab Ludowego Wojska Polskiego wraz z pracującymi dla niego naukowcami) odkryje przed zainteresowanymi tajniki pracy służb wojskowych.

Jak zawsze nie zapominamy o najmłodszych zwiedzających. Tym razem proponujemy (czynny do 21:00) kącik z fantastycznymi grami i zabawami, przygotowanymi przez Centrum Kultury Katowice. Polecamy także mnóstwo konkursów i zabaw elektronicznych, zorganizowanych przez naszych sympatyków i przyjaciół.

Z okazji „Nocy Muzeów 2014”, w godzinach 15.00 – 21.00, dzięki uprzejmości Tramwajów Śląskich, uruchamiamy specjalny tramwaj (na trasie Katowice Dworzec PKP - Chorzów Metalowców), wewnątrz którego dostępne będą stanowiska z retro grami oraz niespodzianki przygotowane przez współpracującego z Muzeum śląskiego producenta pamięci i pendrive’ów. Dla wszystkich zainteresowanych, w tym samym tramwaju, uruchomiony zostanie specjalny punkt, umożliwiający przekazanie do Muzeum starego sprzętu komputerowego.

Noc Muzeów w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki to również mnóstwo niespodzianek - dostępnych wyłącznie dla odwiedzających.

Jesteśmy pewni, że tegoroczna nocna wizyta w Muzeum, dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń oraz wspaniałej rozrywki.

Zaczynamy 17 maja 2014 r. o godzinie 18.00. Zakończenie imprezy planujemy na 18 maja, godz. 01:30.

Wszystkie atrakcje (oczywiście oprócz tramwaju) dostępne będą w budynku w Katowicach Szopienicach, przy ul. 11 listopada 13.

Wszystkie najbardziej aktualne szczegóły programy znajdziecie na profilu Facebook'owym tego wydarzenia. Wystarczy kliknąć tutaj. 

Klikając tutaj, możesz zobaczyć nasz oficjalny spot reklamowy Nocy Muzeów, prezentowany na katowickim Spodku.

Serdecznie zapraszamy!

 

Patronat główny

 

Partnerzy Nocy Muzeów 2014

Partnerzy technologiczni 

Przyjaciele

Patronaty medialne

 

Podobne wiadomości:

do góry