Otwarcie stałej siedziby Muzeum Historii Komputerów i Informatyki

2014-03-04, Wtorek

Wielkie otwarcie nowej siedziby (Katowice pl. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 1) miało miejsce 04.03.2014 o godzinie 14:00.

Wśród licznie przybyłych gości, szczególnie miło było nam powitać Panią Wiceprezydent Katowic Krystynę Siejną oraz Pana Wiceprezydenta Katowic Michała Lutego, a także Panią Naczelnik Wydziału Kultury Edytę Styniewską oraz przedstawicieli zarządu Polskiego Towarzystwa Informatycznego (PTI).

Nie zabrakło także miłośników retrokomputerów, elektroniki oraz gier. Z dużą przyjemnością powitaliśmy reprezentatów mediów, a wśród nich: TVP Katowice, TVP INFO, TVN24, Radio Katowice, Radio EM, Radio TOK FM, RMF FM i wielu innych. Na wszystkich zwiedzających czekała słodka niespodzianka, wielki tort w kształcie komputera Commodore PET, którego pierwszych cięć i podziału na porcje podjęła się Pani Wiceprezydent.

Otwarciu stałej siedziby Muzeum Historii Komputerów i Informatyki towarzyszyła prezentacja „żywej” wystawy, na której znalazły się takie eksponaty jak: Commodore PET , 64, 128, SX, Atari XL 800, Schneider CPC 464, CPC 6128, Acorn Archimedes, BBC Micro, NeXTstation, konsola Vectrex, Super Nintendo, Dreamcast, GameCube, Ameprod TVG-10 (Pong). Oprócz tego można było zobaczyć przepiękną, fornirowaną Pianolę.

W pomieszczeniu "za szybą" podziwiano Programowane Rejestratory PRS-4, które w przeszłości sterowały katowickim węzłem kolejowym.

Późnym wieczorem, z sal Muzeum Historii Komputerów i Informatyki, na antenia Radia Katowice popłynęła "na żywo" transmisja  audycji radiowej Wirtualny Wtorkowy Wieczór.

To był wspaniały dzień pełen wrażeń, a my już teraz zapraszamy do Muzeum, gdzie czeka na Was interesująca i ciągle zmieniająca się ekspozycja.

Otwarcie nowej siedziby