Nasze Muzeum ma już rok

12 Grudnia 2013
 

12 grudnia 2012, otwarliśmy nasze Muzeum, prezentując pierwszą ekspozycję. W ciągu tego roku odwiedziło nas (głównie w weekendy) ponad 5 tys osób, a w samą tylko Noc Muzeów, ponad 1000 osób. Jest to dla nas wyjątkowe wyróżnienie,  tym bardziej, że jak na razie Muzeum działa całkowicie społecznie i w opaciu o wolontariat.

Bardzo dziękujemy wszystkim za słowa wsparcia, a czasem nawet zachwytu, no i za odwiedziny!

W imieniu założycieli Muzeum, szczególnie ciepło dziękujemy za ten rok naszej załodze. Bardzo dzielnie czyściliście, uruchamiali, zwozili, pakowali i robili jeszcze wiele innych rzeczy związanych z egzystencją naszego Muzeum, bez których tego miejsca zwyczajnie by nie było.

Dziękujemy miastu Katowice i Panu Prezydentowi Piotrowi Uszokowi, za wsparcie dla naszych działań. Jesteśmy pewni, że to dopiero początek owocnej współpracy :)

Bardzo dziękujemy Wyższej Szkole Mechatroniki i jej rektorowi dr Henrykowi Kolce, za umożliwienie zbudowania tymczasowej ekspozycji i wyrozumiałość, dla dość absorbującego sublokatora.

Dziękujemy również Mediom, za wszystkie fantastyczne reportaże i felietony z naszych wystaw i imprez. Dziękując zwłaszcza Radiu Katowice, za pełne wsparcie i wspólną audycję radiową w każdy wtorek, nie pomijamy też TVP Katowice,TVP, Stacji TVN, Polsat i wielu innych, którzy przyczynili się do propagowania informacji o naszym Muzeum, a nie zostali tutaj wymienieni.

Zadano nam dziś pytanie: Czego Wam życzyć...  Chyba najbardziej dalszego rozwoju, wsparcia, strategicznych sponsorów (bo bez nich to się nie uda), no i dalszej życzliwości, z którą już w wielu miejscach mieliśmy okazję się spotkać. 

Choć oficjalnie, roczek naszego Muzeum obchodzić będziemy przy okazji otwarcia nowej (stałej) siedziby w Katowicach, w styczniu roku 2014, już teraz dziękujemy za wszystkie życzenia i wiele okazanego już wsparcia.

Sami życzymy sobie więcej spotkań z Wami i całej masy nowych zabytkowych sprzętów, które oczywiście będą cieszyć Was podczas odwiedzin naszego Muzeum, a my będziemy szczęśliwi mogąc Wam je prezentować i opowiadać o nich. 

Pozdrawiamy
Założyciele. Muzeum

do góry