23.05 MHKI na Tramiel Panel w Łodzi

2015-05-18, Poniedziałek
Jack Tramiel i jego Commodore CBM

Z dużą przyjemnością informujemy, że przyjęlismy zaproszenie do udziału w panelu dyskusyjnym, pod nazwą Tramiel Panel, poświęconego tematyce historii gier komputerowych.

Spotkanie, organizowane na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, w ramach trzeciej edycji konferencji naukowej Kultura Gier Komputerowych, odwołuje się nieprzypadkowo tytułem do nazwiska Jacka Tramiela (1928-2012). Ten Łodzianin, założyciel Commodore International (producenta m.in. komputerów Commodore 64 i Amiga) i właściciel Atari Corp., niezwykle zasłużył się dla rozwoju rynku komputerów domowych i gier komputerowych.

W tym roku konferencja podejmuje tematykę tak zwanej prezerwacji gier cyfrowych i stanowić będzie pretekst do zastanowienia, jak można wspólnie zadbać, aby nasze growe dziedzictwo kulturowe zostało jak najlepiej zachowane dla przyszłych pokoleń. Jak piszą organizatorzy: "Nadszedł już czas, aby spojrzeć z perspektywy na wieloletnie osiągnięcia środowisk retrogamingowych w Polsce i zastanowić się razem nad przyszłością przeszłości gier".

Tramiel Panel odbędzie się 23 maja 2015 r. o godz. 16:45 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Jana Matejki 22/26, 90-237 Łódź).

Pełny program konferencji "Kultura Gier Komputerowych 3 Behind the Scenes", znajdziecie na stronie: www.kulturagier.uni.lodz.pl.