Drodzy kolekcjonerzy i pasjonaci zabytków informatyki!

Pozyskany komputerWszyscy dobrze to znamy - stare komputery to coś co nas wzrusza i przywraca do życia :)
Jest nas wielu "zakręconych" - wystarczy poszukać w Internecie. Ale czym są nasze kolekcje jeśli podziwiamy je sami lub w niewielkim gronie znajomych?

Muzeum stwarza nam wszystkim większe możliwości oraz szanse na własny kąt z zabytkami, które będą oglądać szersze kręgi zainteresowanych. Wasze zbiory będą miały szanse ujrzeć światło dzienne i zostać zaprezentowane publicznie - aby uczyć i bawić.

Mamy niezwykłą szansę aby wspólnie zbudować coś co pozostanie dla młodszych pokoleń, a jednocześnie będzie uczyć, bawić i wychowywać.

Zapraszamy wszystkich pasjonatów i kolekcjonerów do kontaktu z Muzeum. Pomóżcie nam stworzyć jedno duże centrum muzealne, połączone z laboratorium, interaktywnie prezentujące historię informatyki.

Z praktyki działania wiemy także, że w wielu Instytucjach i Firmach nadal można znaleźć wiele unikatowych perełek techniki informatycznej. Często sprzęt ten (już dawno nie używany) trafia na najdalsze półki magazynów. Wszystkie Firmy, Instytucje i Organizacje zapraszamy do kontaktu z Muzeum. Może uda nam sie wspólnie uratować coś ciekawego?

Zapraszamy do współpracy
Zespół Muzeum Historii Komputerów i Informatyki

Wypełnij formularz przekazania sprzętu lub wyślij maila na adres  

do góry