Porozumienie Muzeum Techniki - MHKI

2016-06-23, Czwartek

Za ogromną przyjemnością informujemy o (zawartym 23.06.2016 roku) porozumieniu zacieśniającym współpracę pomiędzy Muzeum Techniki w Warszawie oraz Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach.

Uznając konieczność aktywizacji działań, pozwalających zachować dla przyszłych pokoleń świadectwa rozwoju informatyki (światowej i polskiej), Muzea postanowiły o:

1. Organizacji wspólnych przedsięwzięć naukowych i popularno-naukowych dotyczących historii rozwoju teleinformatyki.
  2. Podjęciu działań edukacyjnych i promocyjnych, w obszarze popularyzacji historii powstawania i rozwoju informatyki światowej,
  3. Wspólnym organizowaniu wystaw i przygotowaniu publikacji,
  4. Inicjowaniu wspólnych projektów badawczych i wydawniczych.

Pierwszym efektem współpracy będzie jak najszybsze uruchomienie na terenie Muzeum Techniki, wspólnych wystaw przygotowanych w oparciu o zbiory obu podmiotów. Już rozpoczęły się przygotowania do ponownego uruchomienia interaktywnego modelu lądownika księżycowego, eksponowanego przez MHKI np. na Intel Extreem Master 2014.

Szczegółowe tematy i tytuł wystawy, przedstawione zostaną natychmiast po zakończeniu prac projektowych i przygotowawczych.