Kontynuujemy współpracę z projektem Spacją się skacze

2020-12-11, Piątek

To już druga edycja projektu, w której nasze muzeum podejmuje się wsparcia technicznego dla przygotowanych prezentacji i wykładów.

Spacją się skacze to próba spojrzenia na gry z innej – krytycznej – perspektywy. Seria wideoesejów, podcastów i artykułów, podejmuje wyzwanie zagłębienia tematu gier.

Głównym prowadzącym przedsięwizięcie jest Jacek Wandzel – kurator gier wideo na multimedialnym festiwalu Ars Independent, dziennikarz, krytyk i publicysta (m.in. dla Ustatkowanego Gracza).

Projekt staruje 2 listopada na stronie: spacjasieskacze.pl, jak również na dedykowanych kanałach youtube i soundcloud. Wszystkie treści dostępne będą bezpłatnie.

Organizatorem projektu jest Spółdzielnia Socjalna Honolulu – przedsiębiorstwo społeczne prowadzące w Katowicach integracyjną klubokawiarnię Drzwi Zwane KoniemArs Independent i Katowice Miasto Ogrodów, a także fundacja Leżę i Pracuję, wspierają projekt.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Zapraszamy na strony projektu Główna - Spacją się skacze (spacjasieskacze.pl)