Komunikat specjalny, w związku z epidemią Coronavirusa

11 Marca 2020

Zgodnie z postanowieniem sztabu kryzysowego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 podjęto decyzję o czasowym zamknięciu (od 12 do 25 marca 2020 r.) instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin, bibliotek oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.

Oczywiście MHKI stosuje się do wytycznych naszych zwierzchników i w trosce o zdrowie odwiedzających jak i naszych wolontariuszy, zawieszamy działalność muzealną zgodnie z zaleceniem.

Mamy nadzieję, że po opanowaniu sytuacji epidemiologicznej, zobaczymy Was znowu tak samo licznie jak przed ogłoszeniem tej wiadomości.

Jednocześnie informujemy, że administracja muzeum, oraz służby techniczne pozostają do Waszej dyspozycji.

Zespół MHKI