Komunikat specjalny, w związku z epidemią Coronavirusa

2020-03-11, Środa

Zgodnie z postanowieniem sztabu kryzysowego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 podjęto decyzję o czasowym zamknięciu (od 12 do 25 marca 2020 r.) instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin, bibliotek oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.

Oczywiście MHKI stosuje się do wytycznych naszych zwierzchników i w trosce o zdrowie odwiedzających jak i naszych wolontariuszy, zawieszamy działalność muzealną zgodnie z zaleceniem.

Mamy nadzieję, że po opanowaniu sytuacji epidemiologicznej, zobaczymy Was znowu tak samo licznie jak przed ogłoszeniem tej wiadomości.

Jednocześnie informujemy, że administracja muzeum, oraz służby techniczne pozostają w dyspozycji.

Zespół MHKI