Benefis audycji radiowej WWW

2016-10-10, Poniedziałek

Serdecznie zapraszamy na benefis audycji Wirtualny Wtorkowy Wieczór, nadawanej nieprzerwanie od 25-lat w Radiu Katowice . W czasie spotkania (w godz. 18:00 - 20:30) zaprezentowana zostanie historia audycji na tle zmieniających się w ciągu ostatniego ćwierćwiecza technologii informacyjnych. Kiedy w listopadzie 1991 roku ukazał się na antenie Radia Katowice pierwszy magazyn „PC-Fan” w Polsce internet dopiero raczkował. Pierwszego e-maila wysłano z Warszawy zaledwie kilka miesięcy wcześniej.

Zamiarem autorów spotkania jest pokazanie publiczności w jaki sposób rozwijały się nowoczesne technologie. Pomoże w tym scenografia – stare komputery i działający sprzęt elektroniczny z okresu w jakim nadawane były pierwsze audycje.

Zgromadzona w studiu publiczność będzie mogła posłuchać wspomnień zaproszonych gości, którzy współtworzyli przez lata magazyn. Gościem specjalnym będzie Krzysztof Chwałowski – Dyrektor Muzeum Historii Komputerów i Informatyki.

Organizatorzy przygotowują także niespodzianki.

Mamy nadzieję, że tam będziecie :)

• Miejsce: Studio Koncertowe Radia Katowice
  • Czas: 25 listopada 2016 roku, godz 18:00 – 20:30
  • Prowadzący – autorzy magazynu od 1991 roku -Zbigniew Rudnicki i Jarosław  Juszkiewicz