16.10 Koduj z UKE w MHKI

2019-10-03, Czwartek
Muzeum Historii Komputerów i Informatyki bierze czynny udział w kampanii edukacyjno-informacyjnej, prowadzonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Projekt pod nazwą „Koduj z UKE”, skierowany jest do dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych.

Podczas zajęć grupy pracują na programach „Inteligentne Miasto” i „Scottie Go!”. "Inteligentne miasto" to zabawa w ożywienie elementów na macie, tj. zaprogramowanie latarni ulicznych, świateł drogowych czy przyjazdów kolejowych. Wszystko po to, aby na koniec uruchomić pociąg i zobaczyć efekty zespołowej pracy uczestników.

"Scottie" to programowanie dla najmłodszych. Celem zabawy jest takie zaprogramowanie kosmicznego bohatera, aby mógł poruszać się w grze uruchomionej na tablecie.

Niestety, tym razem brak już wolnych miejsc, ale zaglądajcie na nasze strony. W najbliższej przyszłości na pewno uruchomimy podobne działania.